Autor Wątek: Produkcja granulatu...  (Przeczytany 2207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek

• Super Hodowca
  • Reputacja: 51
  • Hodowca Królików
Odp: Produkcja granulatu...
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Maj 2013, 16:08:30 »
Spartan, no nie wiem czy kupisz wszystko co cię interesuje. Od ponad 3 tyg bawię się w układanie pasz dla poszczególnych grup. Dodam że korzystam z wiedzy dwóch praktyków/żywieniowców który mają większą wiedzę ode mnie. Teraz już wiem że nie jest łatwo to ogarnąć ale można to zrobić tylko trzeba mieć wiedzę na ten temat. A w łatwy i przyjemny sposób nie da się jej posiąść. O żywieniu królików jest dość mało w necie a jak już jest to są to podstawy.

Offline kuba900115

• Sponsor
  • Wtajemniczony
  • Reputacja: 0
  • Hodowca Królików
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Czerwiec 2013, 09:59:35 »
Witam ponownie, trochę nie pisałem bo byłem zajęTy. Bez urazy ale dla ludzi typu "Spartan" moje pytanie kieruję do wszystkich którzy mogą mi pomóc i posiadają na ten temat jakąś wiedzę, ponieważ w przyszłości chciałbym się zająć dużą hodowlą królików i na tak dużą skalę wolałbym samemu produkować paszę niż wydawać 25 złych jak radzi "Spartan", więc tak wygląda ta sprawa i dlatego założyłem ten temat przy czym od razu mówię, że nie przerażają mnie koszty Granulatora itd... pozdrawiam

SPARTAN

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Czerwiec 2013, 13:41:16 »
A ja w przyszłosci chciałbym zostać AMBASADOREM ale ok wracamy do tematu jak ogarniesz pomieszczenie,cała linie produkcyjną to podziel sie z nami fotkami może być filmik na youtubie tylko żebyśmy nie czekali za długo

Offline kuba900115

• Sponsor
  • Wtajemniczony
  • Hodowca Królików
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Czerwiec 2013, 14:50:41 »
Mistrzu Spartan widzę że boli cię to i nadal nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, na razie muszę ogarnąć cały temat od A do Z. aha i jeszcze jedno jeśli chcesz się wypowiadać w tym temacie to najpierw poczytaj o biznes planie i później zacznij się wypowiadać. A to forum to nie jest miejsce na jakieś delikatnie to ujmę "sprzeczki" więc odpuść sobie wypowiedzi w tym temacie, bo nie po to założyłem ten temat jak w/w.

Offline Czarny uszaty

• Wtajemniczony
  • *
  • Reputacja: 3
  • chów Królików
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Czerwiec 2013, 17:16:49 »
kuba , młody człowieku z duza wyobraznia
powiedz nam ile bedziesz produkował granulatu miesiecznie i rocznie
to jest podstawa do jakiej kolwiek rozmowy o biznesplanach
jesli bedzie to kilkast ton miesiecznie bede kontynuował wypowiedzi w tym temacie
jesli to horyzont ponad twoja wyobraznie to przestan o tym myslec
ja robiłem pasze na własny uzytek przez ok 10 lat , miesiecznie ok 80 ton
i wiem czym to pachnie  , ale to było 15  lat temu a teraz wymagania sie zwiekszyły

SPARTAN

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Czerwiec 2013, 19:47:21 »
Alez ja sie wogule nie kłóce tylko pisze (mowie co mysle) teraz tak rynek jest zawalony wszystkim ze głowa boli a Chiny biją wszystko i wszystkich żeby startować trzeba mieć dobry układ zbyt itd... a skoro zalozyłeś wątek to co Ci mam napisać "produkuj ,super pomysł, tez tak bym chciał i jeszcze bardziej słodzić " ale fakty są inne

Offline Bartek

• Super Hodowca
  • Hodowca Królików
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Czerwiec 2013, 19:53:01 »
Ale jemu nie będzie potrzebny zbyt. Chce produkować pasze na własne potrzeby. A odnośnie królików to na razie ubojnie skupują...

SPARTAN

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Czerwiec 2013, 21:03:04 »
Bartek dam Ci inny przykład ja mam tyle słomy ze spokojnie mógł bym dla siebie produkować brykiet opału by mi starczyło spokojnie na cały rok ale po obliczeniu wydatkow bardziej mi sie kala kupic 40kg za 12zł niz go dla siebie produkować i mysle ze z tym granulatem to jest tak samo bo gdybym mial zbyt całym rokiem to może i byv sie oplacalo inwestować ale...........

Offline Bartek

• Super Hodowca
  • Hodowca Królików
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Czerwiec 2013, 21:41:49 »
Brykiet to nie granulat. Znajomy sam produkuje pasze dla królików z uwzględnieniem zapotrzebowanie poszczególnych grup. Kilogram wychodzi mu 90gr bez kosztów produkcji. Produkuje króliki mięsne.

Offline Ewa-Anna

• Ekspert
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 43
  • Hodowca Królików
    • GG: GG: 841363
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Czerwiec 2013, 22:14:41 »
Czy Wy w ogóle wiecie z czym wiąże się sprzedaż granulatu? Cała biurokracja i spełnianie wymagań pochłonęło by Was tak, że nie wiem czy dalibyście sobie radę z tym. To jest pasza, a nie jakieś tam granulki.

Offline maya

• Wtajemniczony
  • *
  • Hodowca Królików
    • GG: GG: 42542575
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Czerwiec 2013, 22:52:28 »
@Ewa-Anna

Kuba chce tylko dla własnych potrzeb produkować tzn dla potrzeb jego królików.

Offline Ewa-Anna

• Ekspert
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 43
  • Hodowca Królików
    • GG: GG: 841363
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Czerwiec 2013, 00:02:11 »
To jeśli chce duża hodowlę na mieso też obowiązuje go wiele przepisów. To wszystko nie jest proste i nawet jeśli weźmie do ręki normy zywieniowe to nie wiem czy sobie poradzi jeśli nie ma jakiejkolwiek wiedzy o zywieniu

SPARTAN

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Czerwiec 2013, 23:32:59 »
O to wlasnie mi chodzilo gra nie warta swieczki

Offline sebas1234

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 4
  • Powoli myśle o Bos :)
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Październik 2013, 13:41:17 »
Ja robie coś na zasadzie "granulatu" maszynką do milenia "mechaniczną" miele na drobno marchew nastepnie ją susze i mielę ponownie potem trę jabłko i równiez  susze co nie jest łatwe .Dodaję do tego suchą nać pietruszki oraz marchwi. Dodaję: mielony owies ,pszenicę,jęczmień, w ilościach: na 1 kg warzyw {ususzonych} 0.5 kg zbóż. Składniki mieszam na sucho a następnie dolewam trochę wody u mielę ponownie potem granulki które wyszły z maszynki susze na słońcu...Granulat robię żadko {robiłem go dopiero 2 razy} ale króliki wpierdzielają jak małpa  kit. ;) PS:stosuję to u królików przeznaczonych do tuczu...;)
Króliki moją pasją :)

Offline Bartek

• Super Hodowca
  • Hodowca Królików
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Październik 2013, 23:49:31 »
Niestety to nawet granulatu nie przypomina.